Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

+6
Arav
Grondziel
Dupas
Shar
Quintuss
Giker_MIKE
10 posters

Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Giker_MIKE Pon Sty 05, 2009 9:09 pm

Witam.
Jako, iz wiekszosc z Was interesuje sie komputerowymi grami RPG (do ktorych wedlug mnie WoW nie zalicza sie praktycznie wogole:P), chcialbym, byscie porzedstawili jakie gry RPG gracie, jakie Was pasionuja i jakie polecilibyscie tym, ktorzy gry RPG znaja jedynie z ekranu monitora.

Sam od siebie moze nie bede wymienial wszystkich z jakimi mialem stycznosc, ale wymienie te wedlug mnie najciekawsze:

Gry Fabularne (jak by ktos nie wiedzial prawdziwe RPG):
1. Fading Suns 2. Warhammer FRP 2ed 3. CP2020

Karcianki RPG
1. Magic The Gathering 2. Vampire 3. Star Wars

Bitewne
1. Jedynie D&D Miniatures, poniewaz pomimo, ze znam wiele innych systemow tylko w ten mam okazje grac (i wydawac kase - nie jest taki drogi jak dla przykladu "mlotek 40k")

Jesli temat Was zainteresuje, napewno skrobne cos ciekawego na lamach forum.
Giker_MIKE
Giker_MIKE
Admin
Admin

Liczba postów : 22
Age : 38
Location : PL / BB
Main char lvl: : 67
Main char class: : bElfPal
Registration date : 24/01/2008

http://very.nicealbum.net

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Quintuss Wto Sty 06, 2009 2:18 pm

Z fabularek gram dlugo w Warhammera 2 ed, wczesniej gralem w pierwsza. Troszke czasu spedzilem nad Swiatem Mroku (glownie Wampir). Zaliczylem tez swoje podejscia do D&D, CP, Cthulhu i Wiedzmina ;p

W karcianki nie grywam gdyz nic pociagajacego w tym nie widze. Probowano mnie zarazic aczkolwiek nieskutecznie.

Z gier komputerowych preferuje cRPG i skradanki, a juz najlepiej oba te typy w jednym: Fallout 1 i 2 ( w 3 nie mialem okazji zagrac a Brotherhood of Steel do falloutow nie wliczam), Vampire: Redemption i Vampire: The Masquarade, wszystkie czesci Thiefa, wszystkie SplinterCelle oraz kazdego Hitmana. Calkiem fajny system mialy tez obie czesci Knights of the Old Republic.

Lubie tez jak tworcy proboja mnie wystraszyc totez gralem chyba w kazdego horrorka. Zeby wymienic pare: serie Alone in the Dark, Resident Evil, Silent Hill, oba System Shocki, Alien vs Predator 2 kampania Marines , seria Blair Witch.. Podajcie tytul jakiegos horrorka to w niego gralem :p

EDIT: Dopiero teraz przeczytalem temat ze zrozumieniem Wydaje mi sie ze jesli bedzie tylko o fabularkach to malo osob sie tu wypowie. Wrazie czego usune ta czesc z grami komputerowymi.
Quintuss
Quintuss
recrut
recrut

Liczba postów : 27
Age : 37
Location : Gdańsk
Main char lvl: : 70
Main char class: : Rogue
Registration date : 16/12/2008

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Shar Sro Sty 07, 2009 2:31 am

Ja dużo kiedyś grałem z fabularek Warhammer 1 ed, Earthdawn, troche w ad&d, jednak to Warhammer był tym najlepszym dla mnie, w sumie to sie na nim wychowałem
Troche pogrywałem w Magic the Gathering
Z komputerowych dużo grałem w Neverwinter Nights do czasu aż kumpel nie namówił mnie na wowa
Lubie sobie postrzelać w takie gry jak Call of Duty 2, Day of Defeat: Source lub nie
Shar
Shar
henchman
henchman

Liczba postów : 92
Location : Katowice
Main char lvl: : Shargob, Sharod
Main char class: : Rogal, Elemental Shaman
Registration date : 24/11/2008

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Dupas Sob Sty 10, 2009 6:48 pm

widze ze nie jestem osamotniony. no coz ogolnie rzecz biorac w gry rpg gram praktycznie od 8 albo 7 lat na poczatku byly to autorki brata z dosc prosta mechanika oparta na zalozeniach przyjetych w "dreszczu" (tzn. 4 cechami podstawowymi, gdzie mechanika byla praktycznie zerowa.. zeby bylo smieszniej ostatnio mielismy ochote powrocic do tego stylu grania gdzie nie licza sie cyfry i przykokszenie statystyk tylko sama gra i klimat) pozniej stopniowo zaczynalem grac w coraz bardziej rozbudowane rpg'i tj. mlotek, neuro, wiedzmin, d&d, dzikie pola, star wars itp. ,

no Dupas sie wypowiedzial
Dupas
Dupas
knight
knight

Liczba postów : 194
Age : 33
Location : osw
Main char lvl: : przezajebiscie wysokie.
Main char class: : hunter, mage, shaman, dk, warrior
Registration date : 10/01/2009

http://k4cq3r.digart.pl/

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Grondziel Nie Sty 11, 2009 7:20 pm

hehe tez jak byłem młodszy to grywało sie
W fabularne to Earthdown, Wampir(Maskarada i Mroczne Wieki), Fading Suns
A z Karcianek to Magic The Gathering i WarCry
Grondziel
Grondziel

Liczba postów : 2
Location : Kedzierzyn - Koźle
Main char lvl: : Grondzio 70
Main char class: : Druid
Registration date : 09/01/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Arav Czw Sty 15, 2009 3:06 pm

Ehh...to też się już wypowiem

Ogólnie w z fantastyka mam stycznosc od jakis 7-8 lat. Zaczelo sie od Magii i Miecza i czytania Conanów, przez granie w Magic: the Gathering (w które nota bene gram do tej pory) a zaczęło się na imprezce rodzinnej jak kuzyn wpadł z tekstem "zobacz jaka mam fajna karcianke" i tak zostało. Potem była nauka gry w Młotka pierwsza edycje (do czego też namówiłem Quinta ale ostatnio się opier**la), przerzutka na druga i kontakty z wszelakimi RPGami, planszówkami, karciankami i innymi Larpami (najlepszy o jakim slyszalem do tej pory to ChLarp xD). I tak to w sumie się już ciągnie po dzień dzisiejszy...
Arav
Arav
recrut
recrut

Liczba postów : 33
Age : 36
Location : Gdańsk
Main char lvl: : 70
Main char class: : Warlock
Registration date : 04/01/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Paskud Pią Sty 30, 2009 1:56 am

W sumei to i ja od kilku ladnych lat gram w WFRP pierwsza edycje i troche Wampira tez pogrywalem ale niestety ekipa mi sie rozpadala i nie mam juz z kim grac a szkoda bo
jak raz sie wciagnie to juz na dobre hehe:D
BTW moze ktos z was namiar na podreczniki systemow bede wdzieczny za linki
Paskud
Paskud

Liczba postów : 8
Age : 42
Location : Ogrimar
Main char class: : Warrior Druid Hunter
Registration date : 05/01/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Giker_MIKE Pią Sty 30, 2009 2:13 am

Paskud napisał:
BTW moze ktos z was namiar na podreczniki systemow bede wdzieczny za linki

Prosze, bez zarzucania linkami do torrentow rapida itd, w sprawie tego pytania. W tej sprawie umawiajcie sie mniej oficjalnie przez komunikatror.

-dzieki
/moderated
Giker_MIKE
Giker_MIKE
Admin
Admin

Liczba postów : 22
Age : 38
Location : PL / BB
Main char lvl: : 67
Main char class: : bElfPal
Registration date : 24/01/2008

http://very.nicealbum.net

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Paskud Sob Sty 31, 2009 4:36 pm

Ma sie rozumie jak co to namiar do mnie na gg i mail jest w kontaktach w poscie dupasa
A jak by tez ktos cos chcial to jak mam uzycze:)
Paskud
Paskud

Liczba postów : 8
Age : 42
Location : Ogrimar
Main char class: : Warrior Druid Hunter
Registration date : 05/01/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Dupas Sob Lip 04, 2009 12:17 am

ostatnio w wowie poruszony zostal temat sesji.. i mozliwosci wspolnej gry.
Powiem tak, chetnie zagral bym sobie, dobra opcja byla by sesja w formie 'postow' rozumiecie, cala rozgrywka miala by miejsce na 4um w jednym temacie.
widywalem juz wielokrotnie takie sesje w internecie. bylo by zabawnie, zawsze to jakies nowe doswiadczenie
mam nadzieje ze doczekam sie jakiegos pozytywnego odzewu

Wasz zajebisty Duuupas ]:->
Dupas
Dupas
knight
knight

Liczba postów : 194
Age : 33
Location : osw
Main char lvl: : przezajebiscie wysokie.
Main char class: : hunter, mage, shaman, dk, warrior
Registration date : 10/01/2009

http://k4cq3r.digart.pl/

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Samuel Nie Lip 05, 2009 12:25 am

gdyby zostały objaśnione zasady tegoż postowania RPG, pomyślałbym nad tym głębiej
Samuel
Samuel
knight
knight

Liczba postów : 120
Location : Outlands
Main char lvl: : 70
Main char class: : Blood Elf retri pal
Registration date : 23/03/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Dupas Nie Lip 05, 2009 3:03 am

popatrz sobie jak tutaj sa sesje prowadzone. to dowiesz sie o co chodzi
http://lastinn.info/
Dupas
Dupas
knight
knight

Liczba postów : 194
Age : 33
Location : osw
Main char lvl: : przezajebiscie wysokie.
Main char class: : hunter, mage, shaman, dk, warrior
Registration date : 10/01/2009

http://k4cq3r.digart.pl/

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Shar Nie Lip 05, 2009 12:11 pm

Dupas, nic nie stoi na przeszkodzie żeby prowadzić sesję w ventrilo ;]
Znalazłem też program do prowadzenia sesji online Fantasy Gruonds chyba sie zwie, dosc fajny z mozliwoscia rzucania kośćmi ale jakoś taki jakis...
Ale ventrilo jak najbardziej
Shar
Shar
henchman
henchman

Liczba postów : 92
Location : Katowice
Main char lvl: : Shargob, Sharod
Main char class: : Rogal, Elemental Shaman
Registration date : 24/11/2008

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Dupas Nie Lip 05, 2009 12:51 pm

fanrasy ground spoko, tyle ze to wrsja demo jest, oryginal full kosztuje.
ta mozna, spoko. ale taka sesje dopiero w sierpniu na razie to raczej bd mial chwile zeby walnac postac raz za czas. bo tak ciegiem kilku godizn nie bd mial. zwlaszcza ze jutro rozstaje sie z netem na jakies 2 tyg pozniej bd mial dopiero sporadyczny dostep do kompa.
Dupas
Dupas
knight
knight

Liczba postów : 194
Age : 33
Location : osw
Main char lvl: : przezajebiscie wysokie.
Main char class: : hunter, mage, shaman, dk, warrior
Registration date : 10/01/2009

http://k4cq3r.digart.pl/

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Samuel Pon Lip 06, 2009 6:24 pm

gwałtowny odwyk? ^^
Samuel
Samuel
knight
knight

Liczba postów : 120
Location : Outlands
Main char lvl: : 70
Main char class: : Blood Elf retri pal
Registration date : 23/03/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Dupas Czw Lip 09, 2009 5:41 pm

nie wakacje w miejscu gdzie nie ma dostepudo WoW'a

ps. widze ze jak ja ni ejeste aktywny to na forum nic sie nie dzieje, pewnie w grze jest tak samo
dupasa nie ma to cisza i nudy... ;D
Dupas
Dupas
knight
knight

Liczba postów : 194
Age : 33
Location : osw
Main char lvl: : przezajebiscie wysokie.
Main char class: : hunter, mage, shaman, dk, warrior
Registration date : 10/01/2009

http://k4cq3r.digart.pl/

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Siedem Czw Lip 09, 2009 11:16 pm

a weź nic nie mów- teraz pełna zamółka bo znów coś napieprzają ci ze scapegaming i ludzie się nudzą wieczorami ;p
Siedem
Siedem
henchman
henchman

Liczba postów : 66
Location : Tomaszów Maz.
Main char lvl: : 80
Main char class: : Rogue
Registration date : 05/07/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Frankiln Pon Lip 13, 2009 10:43 pm

Jak i czasem całymi dniami
Frankiln
Frankiln
henchman
henchman

Liczba postów : 58
Age : 37
Location : Legnica - wietrzne miasto :P
Main char lvl: : 80
Main char class: : Shaman
Registration date : 27/06/2009

Powrót do góry Go down

Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych! Empty Re: Inne insze inniejsze :> czyli o grach RPG ale NIE komputerowych!

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach